Arne Jacobsen golvlampa

Arne Jacobsen golvlampa
Arne Jacobsen golvlampa
Arne Jacobsen golvlampa
Arne Jacobsen golvlampa
Arne Jacobsen golvlampa
Arne Jacobsen golvlampa

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

ARNE JACOBSEN, golvlampa, AJ-lampan, svartlackerad metall, 1970-tal, Louis Poulsen, Danmark, formgiven 1959, höjd ca 130 cm

Bruksslitage, färgbortfall, lampskärmen något lös, ej funktionstestad

683342

2019-10-05