Arne Jacobsen golvlampa
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ARNE JACOBSEN, golvlampa, AJ-lampan, svartlackerad metall, 1970-tal, Louis Poulsen, Danmark, formgiven 1959, höjd ca 130 cm
Bruksslitage, färgbortfall, lampskärmen något lös, ej funktionstestad
683342
2019-10-05