Josef Frank golvlampa
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JOSEF FRANK, modellnr 1842, golvlampa, Firma Svenskt Tenn, formgiven 1932, stomme i mässing, delvis grönlackerad, tredelad fot, svängd ljusarm, höj- och sänkbar, tidigt exemplar
Slitage, skavmärken, kabel med slitage/skador
683464
2019-10-01