Josef Frank golvlampa

Josef Frank golvlampa
Josef Frank golvlampa
Josef Frank golvlampa
Josef Frank golvlampa
Josef Frank golvlampa
Josef Frank golvlampa
Josef Frank golvlampa
Josef Frank golvlampa
Josef Frank golvlampa
Josef Frank golvlampa

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

JOSEF FRANK, modellnr 1842, golvlampa, Firma Svenskt Tenn, formgiven 1932, stomme i mässing, delvis grönlackerad, tredelad fot, svängd ljusarm, höj- och sänkbar, tidigt exemplar

Slitage, skavmärken, kabel med slitage/skador

683464

2019-10-01