Silverbägare
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BÄGARE i silver, Hans Wolrath, verksam i Arboga 1725-68 dekor i form av stiliserat floralt motiv samt initialer, höjd ca 8,5 cm, vikt ca55 g
Mindre bucklor, bruks och åldersrelaterat slitage
683655
2019-09-30