Marttiini knivar
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JANNE MARTTIINI, knivar, 3 st Finland, bestående av: 2 s.k storknivar, fästen i masurbjörk, slidor i skinn, bladen märkta "J. Marttiini, Finland, Lapinleuku" samt 1 kniv med skallra i pommel av renhorn, fäste i björk och renhorn, slida i skinn samt horn, blad märkt "J. Marttiini, Finland, Lapinleuku" samt numrerad och daterad 40-1987, längd ca 26-33-42 cm
Minimalt slitage
683660
2019-09-30