Ampel sengustaviansk stil

Ampel sengustaviansk stil
Ampel sengustaviansk stil
Ampel sengustaviansk stil
Ampel sengustaviansk stil
Ampel sengustaviansk stil
Ampel sengustaviansk stil
Ampel sengustaviansk stil
Ampel sengustaviansk stil
Ampel sengustaviansk stil
Ampel sengustaviansk stil

Klubbat för:

3 600 SEK

Schätzwert

4 000 SEK

Beschreibung

AMPEL, sengustaviansk stil, 18/1900-tal, för 1 ljus, monteringar i förgylld mässing, skål av blåtonat flussglas, kedjefästen i form av Zeus ansikte, avslutande pinjekotte, höjd ca 95, diameter 33 cm
PROVENIENS: Stopalo

Zustandsbeschreibung

Skålen 1900-tal

683770

2019-10-26