Ampel sengustaviansk stil
Klubbat för:
3 600 SEK
Schätzwert
4 000 SEK
Beschreibung
AMPEL, sengustaviansk stil, 18/1900-tal, för 1 ljus, monteringar i förgylld mässing, skål av blåtonat flussglas, kedjefästen i form av Zeus ansikte, avslutande pinjekotte, höjd ca 95, diameter 33 cm
PROVENIENS: Stopalo
Zustandsbeschreibung
Skålen 1900-tal
683770
2019-10-26