Michael Dahl oljemålning

Michael Dahl oljemålning
Michael Dahl oljemålning
Michael Dahl oljemålning
Michael Dahl oljemålning
Michael Dahl oljemålning
Michael Dahl oljemålning
Michael Dahl oljemålning
Michael Dahl oljemålning

Klubbat för:

10 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

MICHAEL DAHL (omkring 1700) hans efterföljare: Damporträtt, olja på duk, monterad i samtida ram med träskuren dekor av växtornamentik, oval, ca 82x65 cm
PROVENIENS: Stopalo

Omfattande retuscher, dubblerad, ramen med dekorskador

683773

2019-10-26