Skålfat stop tenn

Skålfat stop tenn
Skålfat stop tenn
Skålfat stop tenn
Skålfat stop tenn
Skålfat stop tenn
Skålfat stop tenn
Skålfat stop tenn
Skålfat stop tenn
Skålfat stop tenn
Skålfat stop tenn

Klubbat för:

300 SEK

1 500 SEK

SKÅLFAT, STOP, tenn, fatet stämplat Kristianstad 1833, stopet 1845, fatets diameter 36cm, stopets höjd 27 cm

Fatet med bristning och bucklor, stopet med bruksslitage

683786

2019-10-01