Bordsur Bulle Patent
Valmis
2019-10-26
683861
| Korkein tarjous | 1 600 SEK |
| Arviointi | 2 000 SEK |
BULLE PATENT, bordsur, 1900-talets början, batteridrivet verk av mässing, arabiska siffror, svärtad träsockel, glaskupa med slipad dekor, total höjd ca 37 cm
PROVENIENS: Stopalo