Bordsur Bulle Patent

Bordsur Bulle Patent
Bordsur Bulle Patent
Bordsur Bulle Patent
Bordsur Bulle Patent
Bordsur Bulle Patent
Bordsur Bulle Patent
Bordsur Bulle Patent
Bordsur Bulle Patent

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BULLE PATENT, bordsur, 1900-talets början, batteridrivet verk av mässing, arabiska siffror, svärtad träsockel, glaskupa med slipad dekor, total höjd ca 37 cm
PROVENIENS: Stopalo

683861

2019-10-26