Staffan Hallström färglitografi
Klubbat för:
12 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
STAFFAN HALLSTRÖM (1914-1976): Ingens hundar, stämpelsignerad och numrerad Staffan Hallström 45/50, färglitografi samt screentryck, motivmått ca 48x59,5 cm
LITTERATUR: Stig Johansson: Staffan Hallström, SAK 1980, sidan 58ff
683868
2019-10-01