Rysk porslinsfigurin
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
GARDNER, figurin, Ryssland, sent 1800-tal, föreställande sittande man med dragspel, polykromt bemålad, undertill stämplad Gardner samt. med den ryska imperiska porslinsstämpeln, höjd ca 18 cm
Med lagning på huvudet, samt. avslaget på vänster pekfinger
683898
2019-10-01