Rysk porslinsfigurin

Rysk porslinsfigurin
Rysk porslinsfigurin
Rysk porslinsfigurin
Rysk porslinsfigurin
Rysk porslinsfigurin
Rysk porslinsfigurin
Rysk porslinsfigurin
Rysk porslinsfigurin
Rysk porslinsfigurin
Rysk porslinsfigurin
Rysk porslinsfigurin
Rysk porslinsfigurin

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

8 000 SEK

GARDNER, figurin, Ryssland, sent 1800-tal, föreställande sittande man med dragspel, polykromt bemålad, undertill stämplad Gardner samt. med den ryska imperiska porslinsstämpeln, höjd ca 18 cm

Med lagning på huvudet, samt. avslaget på vänster pekfinger

683898

2019-10-01