Spegel sengustaviansk
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL, 1800-talets början, sengustavianskt stockholmsarbete, Jonas Frisk (spegelfabrikör i Stockholm 1805-1824), förgylld, skuren dekor, blydekor, ca 157x75 cm
PROVENIENS: Stopalo
Senare glas o bronseringar, nedtill kompletterad
683937
2019-10-26