Spegel sengustaviansk

Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SPEGEL, 1800-talets början, sengustavianskt stockholmsarbete, Jonas Frisk (spegelfabrikör i Stockholm 1805-1824), förgylld, skuren dekor, blydekor, ca 157x75 cm
PROVENIENS: Stopalo

Senare glas o bronseringar, nedtill kompletterad

683937

2019-10-26