Kärl koppar 1800-tal
Klubbat för:
450 SEK
Utropspris
1 200 SEK
KÄRL, 1800-tal, koppar, invändigt förtennade, det större med beslag i järn, det mindre med stämplar AD, diameter ca 36-61 cm
Historik: Enligt uppgift från Falun, Dalarna
Slitage, senare förtenning
683948
2019-10-01