Kärl koppar 1800-tal

Kärl koppar 1800-tal
Kärl koppar 1800-tal
Kärl koppar 1800-tal
Kärl koppar 1800-tal
Kärl koppar 1800-tal
Kärl koppar 1800-tal

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 200 SEK

KÄRL, 1800-tal, koppar, invändigt förtennade, det större med beslag i järn, det mindre med stämplar AD, diameter ca 36-61 cm

Historik: Enligt uppgift från Falun, Dalarna

Slitage, senare förtenning

683948

2019-10-01