Syskrin Kina 1800-tal

Syskrin Kina 1800-tal
Syskrin Kina 1800-tal
Syskrin Kina 1800-tal
Syskrin Kina 1800-tal
Syskrin Kina 1800-tal
Syskrin Kina 1800-tal
Syskrin Kina 1800-tal
Syskrin Kina 1800-tal
Syskrin Kina 1800-tal
Syskrin Kina 1800-tal
Syskrin Kina 1800-tal
Syskrin Kina 1800-tal

Klubbat för:

3 200 SEK

1 500 SEK

SYSKRIN, 2 st, lackarbeten, 1800-talets slut, Kina, bemålad dekor av figurscener, fötter i form av lejontassar, höjd ca 14-16,5, 21x15 resp 36x27 cm, en nyckel finns
PROVENIENS: Stopalo

Nyckel saknas, smärre ytskador

684050

2019-10-26