Konsolbord gustavianskt
Vollendet
2019-10-26
684058
| Höchstes Gebot | 27 000 SEK |
| Schätzwert | 4 000 SEK |
KONSOLBORD, 1700-tal, gustavianskt, bemålat, skuren dekor, delvis bronserat, marmorerad skiva, höjd ca 77, 70x37 cm
PROVENIENS: Stopalo
Senare bemålning, sprickor