Carl Malmsten matsalsgrupp
Klubbat för:
4 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
CARL MALMSTEN, "Herrgården", matgrupp, 5 dlr, bestående av: matbord, 4 stolar, Åfors Möbelfabrik, ursprungligen formgiven 1948, björk, stolarnas sitsar klädda i svart skinn, stämplade Åfors Möbelfrabik, stolarnas sitthöjd ca 46 cm, bordets höjd ca 75 cm, skivans mått ca 150x100 cm, två iläggsskivor á 55 cm vardera
Smärre bruksslitage
684179
2019-10-01