Gunnar Zetterström Stockholmsmotiv
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
800 SEK
GUNNAR ZETTERSTRÖM (1902-1965): motiv från Stockholm med Klara sjö och Bolinders fabrik nere vid stranden, vy mot Kungsholmen där rådhusets torn syns och Kungsklippans bebyggelse sticker upp strax till höger, olja på pannå, signerad, 61 x 82 cm.
Sedvanligt ytslitage.
684324
2019-10-06