Gunnar Zetterström Stockholmsmotiv

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

800 SEK

GUNNAR ZETTERSTRÖM (1902-1965): motiv från Stockholm med Klara sjö och Bolinders fabrik nere vid stranden, vy mot Kungsholmen där rådhusets torn syns och Kungsklippans bebyggelse sticker upp strax till höger, olja på pannå, signerad, 61 x 82 cm.

Sedvanligt ytslitage.

684324

2019-10-06