Glasservis Simon Gate
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SIMON GATE, "Gate", glasservis, klar glasmassa, 32 dlr., 1900-talets första hälft, fjällslipning, bestående av: 11 rödvinsglas, 10 vitvinsglas (mindre modell), 11 selterglas, höjd ca 8-16,5 cm
Nagg förekommer, några glas nedslipade
684347
2019-10-03