Glasservis Simon Gate

Glasservis Simon Gate
Glasservis Simon Gate

Klubbat för:

4 000 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

SIMON GATE, "Gate", glasservis, klar glasmassa, 32 dlr., 1900-talets första hälft, fjällslipning, bestående av: 11 rödvinsglas, 10 vitvinsglas (mindre modell), 11 selterglas, höjd ca 8-16,5 cm

Zustandsbeschreibung

Nagg förekommer, några glas nedslipade

684347

2019-10-03