Rörstrand Svenska slott

Rörstrand Svenska slott
Rörstrand Svenska slott
Rörstrand Svenska slott
Rörstrand Svenska slott
Rörstrand Svenska slott
Rörstrand Svenska slott
Rörstrand Svenska slott
Rörstrand Svenska slott

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

RÖRSTRAND, "Svenska slott" (1911-1970), matservis, porslin, 43 dlr., tryckt dekor i blått, bestående av: 14 flata mattallrikar (varierande storlek), 12 flata förrättstallrikar, 14 assietter, 2 saladièrer samt skål (längd ca 27 cm)

Nagg, vissa delar missfärgade, slitage

684363

2019-10-03