Glasservis

Glasservis
Glasservis
Glasservis
Glasservis
Glasservis
Glasservis

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GLASSERVIS, klar samt grön glasmassa, slipad dekor, 1900-talets första hälft, bestående av: 9+1 rödvinsglas, 7+3 vitvinsglas, 8 moselvinsglas, 6 starkvinsglas, 1 champagneglas, 14 likörglas, 5 selterglas, höjd ca 9,5-18 cm

Höjden inom de olika modellerna kan variera, flertalet delar med nagg

684369

2019-10-03