Berndt Friberg Gustavsberg
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BERNDT FRIBERG (1899-1981), skål, vas, 2 dlr., stengods, Gustavsberg, signerad Friberg, Gustavsbergs studiohand samt årsbokstav G resp. E, vasens höjd 10, skålens diameter 13 cm
Vasens fotring med nagg och lagningar
684387
2019-10-03