Slipgraalskål Edward Hald Orrefors

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

EDWARD HALD, skål, Orrefors 1970-tal, Slipgraal, dekor av spiralvridna ränder i blått mot gultonad fond, signerad ORREFORS S.Graal Nr 841 Edward Hald, höjd 8, längd 16 cm

Numreringen inte fullständig (ska stå 841 och bokstav direkt efter numret)

684392

2019-11-10