Skänk 1800-tal nyrokoko
Klubbat för:
2 200 SEK
Schätzwert
2 500 SEK
Beschreibung
SKÄNK, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, välvd front, fanér i valnöt, uppsats med spegelglas samt genombruten dekor av rocailler, höjd ca 145, 145x55 cm
Zustandsbeschreibung
Slitagte, dragbeslag delvis defekta, uppsatsen med spår efter krön, sannolikt senare beslag
684415
2019-10-02