Skänk 1800-tal nyrokoko

Skänk 1800-tal nyrokoko
Skänk 1800-tal nyrokoko
Skänk 1800-tal nyrokoko
Skänk 1800-tal nyrokoko
Skänk 1800-tal nyrokoko
Skänk 1800-tal nyrokoko
Skänk 1800-tal nyrokoko
Skänk 1800-tal nyrokoko

Klubbat för:

2 200 SEK

Schätzwert

2 500 SEK

Beschreibung

SKÄNK, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, välvd front, fanér i valnöt, uppsats med spegelglas samt genombruten dekor av rocailler, höjd ca 145, 145x55 cm

Zustandsbeschreibung

Slitagte, dragbeslag delvis defekta, uppsatsen med spår efter krön, sannolikt senare beslag

684415

2019-10-02