2 vaser Mona Morales Schildt Kosta

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 500 SEK

MONA MORALES SCHILDT, vaser 2 st, Kosta 1960-tal, varav en vas ur serien Ventana, underfång i blått, Ventana-vasen med slipad dekor, signerade Kosta SS 5203 och Kosta SH 183/43, den större vasen även etikettmärkt, höjd 14 och 26 cm

Ventanavasen med smärre stötskada

684417

2019-11-10