Skål och vas Carl-Harry Stålhane Rörstrand
Klubbat för:
8 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE, vas och skål, Rörstrand 1950-/60-tal, stengods, harpälsglasyr i blått respektive brunt, signerade R CHS SWEDEN CEI och R SWEDEN CHS SHZ, höjd 8 och 27, skålens diameter 29 cm
684517
2019-11-10