Skål och vas Carl-Harry Stålhane Rörstrand

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

CARL-HARRY STÅLHANE, vas och skål, Rörstrand 1950-/60-tal, stengods, harpälsglasyr i blått respektive brunt, signerade R CHS SWEDEN CEI och R SWEDEN CHS SHZ, höjd 8 och 27, skålens diameter 29 cm

684517

2019-11-10