Cigarettautomat askkopp
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CIGARETTAUTOMAT, ASKKOPP, 1900-talets första hälft, metall i form av fågel som plockar upp en cigarett resp ridstövel med sporre, höjd ca 27 resp 16,5 cm
PROVENIENS: Stopalo
Fågeln med skadad näbb
684601
2019-10-26