Taklampa, 1930-tal.

Taklampa, 1930-tal.
Taklampa, 1930-tal.
Taklampa, 1930-tal.
Taklampa, 1930-tal.
Taklampa, 1930-tal.
Taklampa, 1930-tal.
Taklampa, 1930-tal.
Taklampa, 1930-tal.

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

TAKLAMPA, 1930-tal, grönpatinerad metall, mässingsdetaljer, botten med glasskiva, palmetter, avlsutande kotteknopp, diameter ca 68 cm.

Slitage, nagg, ej funktionstestad.

684658

2019-10-03