Bordspendyl empire
Klubbat för:
7 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORDSPENDYL, 1800-talets första hälft, empire, urtavlan med romerska siffror samt märkt Giteau à Paris, svart sten, förgylld brons, dekor av bl a av karyatider, höjd ca 43 cm, pendel finns
PROVENIENS: Stopalo
Limmade fötter, en fot lös
684677
2019-11-24