Bordspendyl empire

Bordspendyl empire
Bordspendyl empire
Bordspendyl empire
Bordspendyl empire
Bordspendyl empire
Bordspendyl empire
Bordspendyl empire
Bordspendyl empire
Bordspendyl empire
Bordspendyl empire

Klubbat för:

7 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BORDSPENDYL, 1800-talets första hälft, empire, urtavlan med romerska siffror samt märkt Giteau à Paris, svart sten, förgylld brons, dekor av bl a av karyatider, höjd ca 43 cm, pendel finns
PROVENIENS: Stopalo

Limmade fötter, en fot lös

684677

2019-11-24