Bordsur senempire
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSUR, 1800-talets mitt, senempire, emaljerad urtavla med romerska siffror, fanérat i mahogny, inläggningar i metall, höjd ca 44 cm, nyckel o pendel finns
PROVENIENS: Stopalo
Glas saknas, urtavlan med smärre skador, bakstycke till ur saknas, fanérbortfall
684698
2019-11-24