Bordsur senempire

Bordsur senempire
Bordsur senempire
Bordsur senempire
Bordsur senempire
Bordsur senempire
Bordsur senempire
Bordsur senempire
Bordsur senempire

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BORDSUR, 1800-talets mitt, senempire, emaljerad urtavla med romerska siffror, fanérat i mahogny, inläggningar i metall, höjd ca 44 cm, nyckel o pendel finns
PROVENIENS: Stopalo

Glas saknas, urtavlan med smärre skador, bakstycke till ur saknas, fanérbortfall

684698

2019-11-24