Uppläggningsfat Kina 1700-tal

Uppläggningsfat Kina 1700-tal
Uppläggningsfat Kina 1700-tal
Uppläggningsfat Kina 1700-tal
Uppläggningsfat Kina 1700-tal
Uppläggningsfat Kina 1700-tal
Uppläggningsfat Kina 1700-tal

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795),
rund form, dekor av kartusch med strödda blommor i underglasyrblått, brättet med tagg- och rutbård, diameter ca 28,5 cm

Smärre slitage

684709

2019-10-04