Bordsur/ bordspendyl 1800-talets andra hälft

Klubbat för:

3 800 SEK

2 000 SEK

BORDSUR, 1800-talets andra hälft, nygotik, emaljerad urtavla med arabiska siffror, patinerad brons, delvis förgylld, i form av fontän, höjd ca 31 cm, nyckel finns
PROVENIENS: Stopalo

Skadad termometer, deldel saknas, en visare saknas, urtavla med skador

684792

2019-11-24