Bordspendyl empire

Bordspendyl empire
Bordspendyl empire
Bordspendyl empire
Bordspendyl empire
Bordspendyl empire
Bordspendyl empire
Bordspendyl empire
Bordspendyl empire

Klubbat för:

16 500 SEK

Utropspris

2 500 SEK

BORDSPENDYL, 1800-talets början, stockholmsarbete i empire, emaljerad urtavla med romerska siffror samt märkt Stockholm, fanérad i mahogny, förgyllda beslag, krönt av lejon, höjd ca 37 cm, nyckel o pendel finns
PROVENIENS: Stopalo

Baksideglas med spricka, smärre slitage

684794

2019-11-24