Bordspendyl empire
Klubbat för:
6 200 SEK
Schätzwert
4 000 SEK
Beschreibung
BORDSPENDYL, 1800-talets början, empire, emaljerad urtavla med romerska siffror, förgylld brons, dekor av skeppsgosse, höjd ca 28 cm, nyckel o pendel finns
PROVENIENS: Stopalo
Zustandsbeschreibung
Urtavlan med smärre skador, möjligem kompletterad kedja
684797
2019-11-24