Bordspendyl empire

Bordspendyl empire
Bordspendyl empire
Bordspendyl empire
Bordspendyl empire
Bordspendyl empire
Bordspendyl empire
Bordspendyl empire
Bordspendyl empire
Bordspendyl empire
Bordspendyl empire

Klubbat för:

11 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BORDSPENDYL, 1800-talets början, empire, emaljerad urtavla med romerska siffror, förgylld brons, krönt av gudinnan Hera med påfågel, höjd ca 46 cm, nyckel o pendel finns
PROVENIENS: Stopalo

Urtavla med skador

684807

2019-11-24