Bordspendyl empire
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORDSPENDYL, 1800-talets början, empire, emaljerad urtavla med romerska siffror, förgylld brons, i form av urna med svanar, höjd ca 39 cm, nyckel finns
PROVENIENS: Stopalo
Bakstycke saknas, pendel saknas, urtavla med skador, slitage
684828
2019-11-24