Bordspendyl empire
Valmis
2019-11-24
684828
| Korkein tarjous | 6 400 SEK |
| Arviointi | 4 000 SEK |
BORDSPENDYL, 1800-talets början, empire, emaljerad urtavla med romerska siffror, förgylld brons, i form av urna med svanar, höjd ca 39 cm, nyckel finns
PROVENIENS: Stopalo
Bakstycke saknas, pendel saknas, urtavla med skador, slitage