Bordspendyl empire
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSPENDYL, 1800-talets början, empire, emaljerad urtavla med arabiska siffror, skuret och förgyllt trä, beslag i brons, dekor av ängel, höjd ca 41 cm, nyckel o pendel finns
PROVENIENS: Stopalo
Senare förgyllning
684842
2019-11-24