Bordspendyl empire

Bordspendyl empire
Bordspendyl empire
Bordspendyl empire
Bordspendyl empire
Bordspendyl empire
Bordspendyl empire
Bordspendyl empire
Bordspendyl empire
Bordspendyl empire
Bordspendyl empire

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BORDSPENDYL, 1800-talets början, empire, emaljerad urtavla med arabiska siffror, skuret och förgyllt trä, beslag i brons, dekor av ängel, höjd ca 41 cm, nyckel o pendel finns
PROVENIENS: Stopalo

Senare förgyllning

684842

2019-11-24