Bordspendyl Louis XVI-stil
Klubbat för:
900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSPENDYL, 1800-talets slut, Louis XVI-stil, emaljerad urtavla med romerska siffror, förgylld metall, dekor av polykromt bemålad porslinsplakett, höjd ca 28 cm, nyckel o pendel finns, ej tillhörande sockel medföljer
PROVENIENS: Stopalo
Lös dekor, sockel med skador
684851
2019-11-24