Berndt Friberg Gustavsberg
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BERNDT FRIBERG (1899-1981), skål, Gustavsberg stengods, blå glasyr, signerad Friberg samt med Gustavsbergs studiohand, årsbokstav C, diameter ca 24 cm
Smärre slitage, märken, mindre nagg
684876
2019-10-04