Berndt Friberg Gustavsberg

Berndt Friberg Gustavsberg
Berndt Friberg Gustavsberg
Berndt Friberg Gustavsberg
Berndt Friberg Gustavsberg
Berndt Friberg Gustavsberg
Berndt Friberg Gustavsberg
Berndt Friberg Gustavsberg
Berndt Friberg Gustavsberg
Berndt Friberg Gustavsberg
Berndt Friberg Gustavsberg

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BERNDT FRIBERG (1899-1981), skål, Gustavsberg stengods, blå glasyr, signerad Friberg samt med Gustavsbergs studiohand, årsbokstav C, diameter ca 24 cm

Smärre slitage, märken, mindre nagg

684876

2019-10-04