Bordspendyl empirestil

Bordspendyl empirestil
Bordspendyl empirestil
Bordspendyl empirestil
Bordspendyl empirestil
Bordspendyl empirestil
Bordspendyl empirestil
Bordspendyl empirestil
Bordspendyl empirestil
Bordspendyl empirestil
Bordspendyl empirestil

Klubbat för:

16 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BORDSPENDYL, omkring 1900, empirestil, urtavla med romerska siffror, svart sten, dekordelar av förgylld brons, krönt av liggande kvinnofigur, höjd ca 45, längd 48 cm, nyckel o pendel finns
PROVENIENS: Stopalo

Smärre nagg

684877

2019-11-24