Friedensreich Hundertwasser
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FRIEDENSREICH HUNDERTWASSER (Österrike, 1928-2000), "Homo Humus come va how do you do", fotoglitografi och färgserigrafi med metallprägling, numrerad 3885/10002, bladmått, ca 70x50 cm.
Tema: Kontemporär konst - Visioner i rymden och på jorden.
684887
2019-10-16