Friedensreich Hundertwasser

Friedensreich Hundertwasser
Friedensreich Hundertwasser
Friedensreich Hundertwasser
Friedensreich Hundertwasser

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

FRIEDENSREICH HUNDERTWASSER (Österrike, 1928-2000), "Homo Humus come va how do you do", fotoglitografi och färgserigrafi med metallprägling, numrerad 3885/10002, bladmått, ca 70x50 cm.

Tema: Kontemporär konst - Visioner i rymden och på jorden.

684887

2019-10-16