Smålandsskåp

Smålandsskåp
Smålandsskåp
Smålandsskåp
Smålandsskåp
Smålandsskåp
Smålandsskåp
Smålandsskåp
Smålandsskåp
Smålandsskåp
Smålandsskåp
Smålandsskåp
Smålandsskåp
Smålandsskåp
Smålandsskåp

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SKÅP, s.k. smålandsskåp, 1700-talets slut, 2 delat, betsad ek, intarsiadekor i form av kompassrosor samt bårder, beslag i mässing, klaff med bakomliggande lådor, höjd ca 203, 111x42 cm

Bruksslitage, stötmärken, sprickor, maskstunget, delvis kompletterat

684899

2019-10-02